foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+81 746 55 24
r.karpinski@obiekt.lublin.pl

 

 1. Czy wykładzinę PCV można położyć bez przyklejania na całej powierzchni ?
  * Podstawowym warunkiem dobrego funkcjonowania podłogi pokrytej wykładziną PCV jest przyklejenie jej na całej powierzchni do odpowiednio przygotowanego podłoża. Do klejenia powinny być użyte kleje do wykładzin elastycznych.
  * Wykładzina musi być także połączona specjalnym sznurem do zgrzewania wykładzin.
 2. Gdzie można stosować rynny Gamrat?
  * Rynny Gamrat zaprojektowane są do odwodnienia każdego rodzaju dachu z każdego obiektu. Odprowadzą one wodę deszczową zarówno z niewielkiego daszku jak i olbrzymiej połaci dachowej np. w budynkach przemysłowych, na których zagęszcza się ilość rur spustowych. Nie należy ich stosować jako instalację leżącą.
 3. W jaki sposób można łączyć odcinki rynien Gamrat?
  * Rynny Gamrat łączone są na zatrzask z uszczelką. Takie połączenie jest całkowicie szczelne, łatwe do wykonania i najskuteczniej przenosi zmiany długości rynien pod wpływem temperatury. W celu ułatwienia montażu i zmniejszenia ewentualnych oporów związanych ze zmianami długości rynien zaleca się posmarowanie uszczelek w kształtkach przed zamontowaniem środkiem poślizgowym (polecamy dostępną w Gamrat Silpastę R).
 4. W jakich kolorach oferowane są systemy rynnowe Gamrat?
  * Systemy rynnowe Gamrat oferujemy w następujących kolorach: ciemny brąz RAL 8019, biały RAL 9010, czarny RAL 9017, grafit RAL 7016, system MAGNAT: miedziany, srebrny RAL 9023, czarny RAL 9005, ceglasty RAL 8004, zielony RAL 6009. Rynna 150 mm nie jest oferowana w kolorze ceglastoczerwonym.
 5. Co oznacza że rynna Plast-Dach wykonana jest z blachy SSAB Tunnplat AB (Szwecja)?
  * System rynnowy Stal (Plast-Dach) produkowany jest z blachy stalowej SSAB Tunnplat AB (Szwecja)obustronnie ocynkowanej i powlekanej powłoką Prelaq Nova. Zastosowanie najwyższej jakości surowca gwarantuje trwałość systemu, odporność na zmienne warunki atmosferyczne i korozję. Powłoka poliuretanową poza barierą chemiczną i mechaniczną nadaje również rynnie trwały i intensywny kolor.